REAL-TIME obchodní seance - Skoro každý den sdílím obchody a náhledy na Traderspool.cz ZDE.

Nákup Novozélandského dolaru futures DEMO

Pojďme se podívat na pěknou příležitost k dlouhodobému nákupu Novozélandského dolaru.

Ten z Vás kdo sleduje COT report/indikátor, si možná všiml

, že za poslední dva týdny Commercials nakupují Novozélandský dolar jako diví. Hodnota se přehoupla do kladných hodnot. Komerční hráči jsou tedy NET LONG. Samo o sobě tato informace není nikterak zásadní. Pokud se ale podíváme zpět do historie, zjistíme, že aktuální situace je velice zajímavou příležitostí pro nákup.

Na grafu níže můžeme vidět, že za posledních pět let byly commercials hedgers (zelená čára) pouze pětkrát v net LONG pozicích a vždy pouze pár týdnů. Všimněte si jak přesně cena na tyto hodnoty v minulosti reagovala. Pokaždé cena vytvořila low a pokračovala v růstu! Nyní se tedy nacházíme v extrémní pozici Komerčních hráčů, což nám říká jediné. Pravděpodobně máme před sebou otočení ceny a nový růst Novozélandského dolaru.

Týdenní COT graf Novozélandského dolaru (zdroj: finviz.com)

Pokud obchodujeme měny, vždy je dobré vědět jak je na tom nejsilnější protistrana - americký dolar. Situace na indexu amerického dolaru není tak jednoznačná, nicméně z hlediska COT grafu níže je vidět, že Commercials hedgers prodávají nejvíce za posledních šest let! Zcela jistě jsme na extrémních hodnotách a z hlediska COT indikátoru by mohlo dojít, alespoň k nějaké korekci předešlého rally.

USD COT

Týdenní COT graf Amerického dolaru (zdroj: finviz.com)

Pokud nám tedy COT report říká, že se pravděpodobně blíží otočení trendu, prozkoumáme Novozélandský dolar blíže z hlediska technické analýzy.

Na týdenním grafu futures Novozélandského dolaru níže můžeme vidět že cena před pár týdny prorazila dlouhodobý růstový kanál směrem dolů. Z pohledu technické analýzy je toto spíše medvědí signál. Nicméně, cena se nám odrazila od dvojitého dna a vrátila se zpět ke hraně růstového kanálu. Pokud bychom se s cenou vrátili zpět do zmiňovaného růstového kanálu, byl by to z pohledu TA velice býčí signál. Znamenalo by to totiž falešné proražení trendového kanálu a zároveň potvrzení formace dvojitého dna.

týdenní COT graf Amerického dolaru (zdroj: finviz.com)

pro přesnější načasování možného vstupu do pozice (v našem případě na zpětné proražení spodní hrany trendového kanálu), použijeme technickou analýzu na nižším časovém rámci. Pro dlouhodobé obchody bude stačit denní graf. Jako vstupní formaci můžeme použít formaci 1-2-3 Joe Rosse, která značí možné otočení trendu. Proč zrovna tuto formaci? Protože tato formace funguje nejlépe na trendových trzích a jelikož na základě COT reportu vstupujeme vždy na střednědobé otočení trendu, je formace 1-2-3 velice vhodnou možností jak vstoupit do dlouhodobějších protitrendových obchodů. 

Denní graf prosincového futures kontraktu Novozélandského dolaru

Na grafu výše si všimněte, že jsme měli již dvě možnosti nakoupit právě na proražení formace 1-2-3. První proražení mini 1-2-3 do longu se vytvořilo ještě pod hranou růstového kanálu z 1W grafu (modrá čárkovaná čára). Právě na hraně kanálu musíme očekávat nějaké obchodníky, které budou chtít prodávat na pullbacku od hrany kanálu a zároveň od SR (žlutá čárkovaná čára), která nám tvoří konfluenci na ceně 0.7876. První formaci 1-2-3 tedy nebudeme obchodovat.

Druhá možnost vstupu do long pozice bylo na větším 1-2-3, které bylo již zpětným proražením hrany kanálu a zároveň zmiňované SR (cca před šesti dny). Tato možnost už by byla logičtější a dala se zobchodovat. Nicméně z mého pohledu bylo vytvořené 1-2-3 příliš veliké a vyžadovalo veliký SL (cca 2300 USD na jeden kontrakt.

Třetí možností, a podle mě tou nejlepší možností, je situace, která  nastala právě dnes. Vytvořil se nám potenciální bod č. 3 formace 1-2-3 low, která by znamenala druhé proražení naší silné SR (0.7876). Pokud bychom na základě aktuálního 1-2-3 prorazili zmiňovanou úroveň byl by to velice silný signál na falešné proražení růstového kanálu z týdenního grafu a otočení trendu. Nevýhodou čekání na takovéto druhé potvrzení proražení SR, je, že samozřejmě nemusí nastat. Cena totiž mohla rychle stoupat po proražení předešlého velkého 1-2-3 na hraně kanálu.

Třetí možnost vstupu zároveň nabízí menší SL (1300 USD), což je vzdálenost eventuálního proražení formace 1-2-3 k bodu č.2 naší formace. Kde máme také předešlé měsíční close (fialová čárkovaná čára). Potenciál obchodu je veliky s první zastávkou kolem hladiny 0.800. Což je hladina, kde máme konfluenci SR + roční close + hladina velké poptávky. Druhá zastávka na hladině kolem 0.8230, kde máme opět několik SR. A další brzda by mohla nastat na hladině 0.8400.

Výhled držení pozice je až několik měsíců. Musíme ale počítat s tím, že obchodujeme futures kontrakty s určitou dobou expirace. V našem případě se jedná o prosincový kontrakt Novozélandského dolaru. Nejpozději kdy musíme uzavřít pozici je tedy 15.12.2014.

Pokud by cena neprorazila aktuální formaci 1-2-3 vzhůru (hladina 0.7876), naše nastavení by ztratilo platnost a čekali bychom na nové 1-2-3 low na pěkné hladině pro další možný vstup do longu.

Přeji hodně dobrých obchodů.

JS-trading.cz

Blog tradera pohybujícího se na burze již několik let. Používá obchodní strategie založené na price action a volume. Převážně se věnuje dennímu obchodování na futures trhu,swingovému obchodování komodit a spreadovému obchodování.

Internetová stránka: JS-trading.cz/ Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Více z této kategorie: Proč jsem stále bearish na KAKAU »

4 komentáře

Zanechat komentář

zpátky nahoru
"Nikdy se nevzdám toho být ten nejlepší trader!" J.S.

newsletter

přihlašte se k odběru novinek

kalendář

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

live stream

REAL-TIME SDÍLENÍ
každý obchodní den
1
4:15-17:00 SEČ

 

Sign In or Create Account

Web Analytics