REAL-TIME obchodní seance - Skoro každý den sdílím obchody a náhledy na Traderspool.cz ZDE.

Denní obchodování - AKTUALIZACE ke dni 21.05.2015

Posledních pár týdnů jsem trochu zanedbával blog. Bylo to z časových důvodů. Stěhování, s tím spojený problém s internetem, PC atd.

Nicméně na trading jsem samozřejmě nezanevřel. Naopak. Opět tvrdě pracuji ;-)

V době stěhování jsem udělal pár obchodních dní, které nedopadli dobře (viz. statistika). Přepl jsem tedy opět na SIM účet a pomalu se vracím do plného obchodního zápřahu. Samozřejmě, že veškeré REAL obchody budu opět zaznamenávat zde na blogu.

Zároveň neustálým pracováním na mém systému jsem dospěl k myšlence kterou, pomalu zapracovávám do své strategie.

Jak víte, obchoduji na základě VOLUME, dle kterého se snažím určit kde je cena pro obchodníky nepřijatelná, neboli příliš levná resp. drahá. Doposud jsem ale opomíjel čas. Který je podlě mě, také důležitý. Pokud totiž obchoduji oblasti s malým VOLUME (s malým zájmem obchodníků) je důležité vědět jak dlouhý čas cena v dané úrovni strávila. Pokud tam cena nestrávila v podstatě žádný čas, je jasné že volume tam nebude tak velké jako v jiných hladinách, kde cena strávila spoustu času. V takovém případě bych obchodoval "pouze" čisté SR úrovně. V trhu tedy hledám anomálie. Zajímám se tedy více o hladiny kde bylo v minulosti malé volume a zároveň kde cena trávila více času. Takové hladiny jsou podle mého pro trh extrémně nezajímavé a to bychom mohli využít. Samozřejmě je také dobré se zamyslet nad opačným extrémem. Tedy spousta VOLUME ale málo času v určité cenové hladině.

Podle krátkého backtestu a již pár dní na SIM účtu se zdá, že by mi mohl čas (TPO) v mém obchodování výrazně pomoci ;-) Brzy přihodím nějaké screeny a náhledy na trhy včetně zmíněného času (neboli TPO). Do té doby přeji mnoho úspěšných obchodů.

JS-trading.cz

Blog tradera pohybujícího se na burze již několik let. Používá obchodní strategie založené na price action a volume. Převážně se věnuje dennímu obchodování na futures trhu,swingovému obchodování komodit a spreadovému obchodování.

Internetová stránka: JS-trading.cz/ Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

4 komentáře

Zanechat komentář

zpátky nahoru
"Nikdy se nevzdám toho být ten nejlepší trader!" J.S.

newsletter

přihlašte se k odběru novinek

kalendář

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

live stream

REAL-TIME SDÍLENÍ
každý obchodní den
1
4:15-17:00 SEČ

 

Sign In or Create Account

Web Analytics