REAL-TIME obchodní seance - Skoro každý den sdílím obchody a náhledy na Traderspool.cz ZDE.

Příklad reálného obchodu - Daytrading CL 20.06.2016

Referendum o BrExitu mi dalo trochu volného času, tak se dnes pokusím malinko blíže přiblížit mé myšlení u jednoho z mých obchodů na Ropě z 20.06. Obchodní seanci jsem opět komentoval na www.TradersPool.cz (můj profil ZDE), takže není to zpětná analýza vymyšleného obchodu, ale včas hlášeného ;-)

Pondělek byl v podstatě bez významných fundamentálních makro zpráv, ale blížilo se hlasování o vystoupení GB z EU, tak bylo potřeba dávat pozor na nervozitu na trzích. Ropa se, nicméně tvářila přívětivě a nabídla několik zajímavých situací na pokračování krátkodobého trendu.

Začneme na 15min TF, kde je krásně vidět pěkný UP-trend, který nám určuje trendová linie (modrá čárkovaná čára). Pondělek jsme tedy otevřeli s trendovým gapem (bod č.1), někde kolem $49.45. V noci (PREMARKET) se nám vytvořila jasná SR úroveň, která byla vidět na více TFs. Zároveň se na maximách z PREMARKETU (bod č.2) i na začátku seance vytvářel veliký zájem obchodníků a bylo pravděpodobné, že trh se do oblastí nových high bude chtít podívat. Zřejmě nejdůležitější věcí bylo ale vytvoření falešného proražení trendové linie a zároveň zmiňované SR chvíli po otevření trhu (bod č. 3). Máme tedy několik indícií, které nám napovídají, že bychom mohli alespoň ze začátku seance pokračovat v rostoucím trendu. Upozorňuji, že se nesnažím nic předvídat ani vymýšlet ihned po zhlédnutí 15min TF grafu. Jde o to si udělat nějaký širší obrázek a obchodní plán pro danou seanci s možnými scénáři, které mohou, ale nemusí nastat.

obrázek č.1 - graf vrácený do doby vstupu, 15min TF

Na obrázku mého vstupního TF1min, můžeme vidět zmíněné falešné proražení z TL a zároveň SR (bod č.1). Pokud bychom v této oblasti měli nějakou demand zónu z nedávné historie price action, mohli bychom agresivně spekulovat přímo na toto falešné proražení. Tedy na návrat do růstového trendu a na růst ceny. Takto jsme si museli ještě počkat na další signál. Ten se nabídl o pár minutek déle (bod č.2), kdy jsme testovali čerstvou demand zónu (zelený obdélník). Obchodní plán nám ale tuto příležitost vyfiltroval (ikdyž by zřejmě skončila s malým ziskem) a obchod jsem nebral. Hrana demand zóny byla testována ještě jednou (bod č.3) načež vzápětí nám konečně price action nabrala technické obchodníky do trhu.

V tomto místě totiž zřejmě vstoupilo spousty obchodníků, kteří spekulovali na:

  • proražení mini SR z 1minTF (zároveň dvojité dno)
  • pokračování mini klesajícího trendového kanálu 1minTF
  • přerušení dříve zmiňovaného trendu z 15minTF

Tito obchodníci se totiž momentálně cití komfortně, proč?

  • Mají potvrzený odraz od trendového kanálu z 1minTF
  • mají veliké short svíčky
  • mají  proražené dvojité dno (bod č.2 a č.3)
  • mají proražené vyšší swing-low (bod č.2)
  • mají proražený mini růstový kanál opět na 1minTF

obrázek č.2 - graf vrácený do doby vstupu, 1min TF

Bohužel pro tyto obchodníky, místo jejich vstupu je místo, kde zbyly veliké LONG objednávky (demand zóna). Pro velké hráče je tedy velice výhodné nastavit pastičku a nalákat technické obchodníky do trhu s velice malým vynaloženým úsilím. Stačili tedy pouze 3 TICKY níže, vybrat objednávky a vesele nahoru. Po zbytek seance cena ropy vystoupala k ceně $50, jak můžete vidět na obrázku níže.

obrázek č. - graf vrácený ke konci seance, 1min TF

Tolik tedy dnes k tomu jak obecně přemýšlím o příležitostech a vstupech do obchodu. O výstupech, MM, řízení pozice apod. někdy jindy, teď se jdu vyspat na to ranní "anglické ANO/NE" probuzení.

Držte se a pozor na pastičky ;-) 

JS-trading.cz

Blog tradera pohybujícího se na burze již několik let. Používá obchodní strategie založené na price action a volume. Převážně se věnuje dennímu obchodování na futures trhu,swingovému obchodování komodit a spreadovému obchodování.

Internetová stránka: JS-trading.cz/ Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zanechat komentář

zpátky nahoru
"Nikdy se nevzdám toho být ten nejlepší trader!" J.S.

newsletter

přihlašte se k odběru novinek

kalendář

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

live stream

REAL-TIME SDÍLENÍ
každý obchodní den
1
4:15-17:00 SEČ

 

Sign In or Create Account

Web Analytics